Nowości
  • Fotoksiążka – więcej, niż zwykła pamiątka

    Wróciłeś z cudownych wakacji. Wszystko, co chciałeś uwieczniłeś na zdjęciach – teraz musisz tylko wymyślić, jak będziesz je przechowywał. Na dysku komputera? Niby jest to praktyczne rozwiązanie, ale czasem masz ochotę wrócić do tych chwil w miękkim fotelu, a nie przed monitorem.

Wizyt:
Dzisiaj: 4Wszystkich: 79586

Atrakcje turystyczne w Peru

Turystyka » Atrakcje turystyczne w Peru

Piękne kolonialne miasto na wysokości, Arequipa jest bramą do Kanionu Colca i posiada wiele miejsc historycznych. Warto tutaj zobaczyć przede wszystkim klasztor Santa Catalina, mini miasto, w którym przez setki lat żyły mniszek przez całe swoje życie.

 

Warto też zobaczyć  Santuarios Andinos, Juanitę, doskonale zachowaną mumię dziewczyny, którą Inkowie złożyli przed sześcioma wiekami w ofierze wyznawanym bogom. Z kolei w głębi regionu Colca Canyon, możemy podziwiać wspaniałe krajobrazy. Oaza w peruwiańskiej pustyni niedaleko Ica, w otoczeniu dziewiczych wydm, Huacachina jest idealnym miejscem na relaks i zabawę. Staje się ze znana ze swojego piasku i fantastycznych wydm. To dobre miejsce na wycieczkę i kilkudniowy odpoczynek. Na głębokości większej niż 3,400m (11,333ft), Kanion Colca jest prawie dwukrotnie głębszy od Wielkiego Kanionu.

 

Miasta w dolinie, takie jak Yanque i Chivay, które utrzymały swój pierwotny wygląd przez prawie 400 lat, i w których znajduje się wiele grobowców i ruin inkaskich, są również  warte odwiedzenia. Piękne są także okolice tych miast.

 

W całym Peru znany jest także coroczny karnawał Cajamarca, który trwała przez cały miesiąc. Jedno słowo ostrzeżenia –  uczestnicy odpowiedzialni za zorganizowanie widowiska, oblewają przechodniów wodą oraz kolorowymi farbami! W Cajamarca warto też zobaczyć dawne ruiny Inków i zażyć kąpieli termalnej w jednym z ośrodków spa.

 

Górzysty region jest oszałamiający. Odwiedź też 5000-letnie miasto Caral w pobliżu Limy. Caral zostało odkryte w 1994 roku i zostało otwarte dla turystów po kolejnych latach wykopalisk. Można tutaj zobaczyć szereg piramid. Caral zostało uznane za największe starożytne miasto w obu Amerykach.

 

Inne atrakcyjne miejsca opiusane są na stronie www.wyjazdy-zagraniczne.pl. Szczególnie polecamy > bazylika świętego piotra w okowach