Nowości
  • Fotoksiążka – więcej, niż zwykła pamiątka

    Wróciłeś z cudownych wakacji. Wszystko, co chciałeś uwieczniłeś na zdjęciach – teraz musisz tylko wymyślić, jak będziesz je przechowywał. Na dysku komputera? Niby jest to praktyczne rozwiązanie, ale czasem masz ochotę wrócić do tych chwil w miękkim fotelu, a nie przed monitorem.

Wizyt:
Dzisiaj: 4Wszystkich: 79586

Drukowanie zdjęć w domu

Fotoksiążka - strona główna » Drukowanie zdjęć w domu

Często znajdujemy się w sytuacji, w której mamy kilka zdjęć cyfrowych i chcielibyśmy uzyskać z nich odbitki, włożyć je do tradycyjnego albumu czy przekazać komuś. Na szczęście w każdym mieście istnieje wiele miejsc, do których możemy oddać nasze pliki, a po kilku dniach uzyskamy odbitki.

 

Niektóre z nich oferują również zamawianie odbitek online, wtedy nie musimy nawet wychodzić z domu, wystarczy wybrać interesujące nas zdjęcia i przekazać je do wyspecjalizowanej firmy, a następnie już tylko czekać aż listonosz przyniesie nam gotowe zdjęcia. Jednak nie zawsze jest to dobry wybór, często zdarzają się bowiem sytuacje, w których lepiej by było, gdybyśmy mieli możliwość przygotowania takich odbitek w domu.

Przykłady? Ależ oczywiście.

Po pierwsze, tak naprawdę każda maszyna do wywoływania zdjęć ma inne parametry - inny profil odwzorowywania barw, inne ograniczenia jeśli chodzi o obcinanie zdjęć, druk na różnych rodzajach papieru, dostarczanych przez różne firmy i wiele innych. W rezultacie, za każdym razem gdy zamawiamy odbitki nie wiemy dokładnie jak będą wyglądały zdjęcia które otrzymamy na podstawie przesłanych plików. A jeśli okaże się, że np. zdjęcia wyszły zbyt ciemne to możemy mieć problem z reklamacją tak wykonanej usługi, a nawet jeśli będziemy mieli szczęście i reklamacja zostanie uznana, to nie wiemy czy następny wydruk będzie lepszy. No i oczywiście musimy poświęcać kolejne dni czekając na nową wersję naszych odbitek. Innym powodem dla którego warto mieć możliwość samodzielnego wydruku zdjęć w domu jest kwestia tego co jest na tych zdjęciach. Niektóre z naszych zdjęć mogą przecież być z kategorii tych, których nie chcielibyśmy kiedyś oglądać w internecie. Dlatego drukarka fotograficzna to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Papier fotograficzny do drukarki media set rx1hs 4x6  jest dość tani, więc finanse nie powinny być ograniczeniem. Do tego dochodzi wygoda i uzskanie zdjęć bez czekania.