Nowości
  • Fotoksiążka – więcej, niż zwykła pamiątka

    Wróciłeś z cudownych wakacji. Wszystko, co chciałeś uwieczniłeś na zdjęciach – teraz musisz tylko wymyślić, jak będziesz je przechowywał. Na dysku komputera? Niby jest to praktyczne rozwiązanie, ale czasem masz ochotę wrócić do tych chwil w miękkim fotelu, a nie przed monitorem.

Wizyt:
Dzisiaj: 76Wszystkich: 50666

Drukowanie zdjęć w domu

Fotoksiążka - strona główna » Drukowanie zdjęć w domu

Często znajdujemy się w sytuacji, w której mamy kilka zdjęć cyfrowych i chcielibyśmy uzyskać z nich odbitki, włożyć je do tradycyjnego albumu czy przekazać komuś. Na szczęście w każdym mieście istnieje wiele miejsc, do których możemy oddać nasze pliki, a po kilku dniach uzyskamy odbitki.

 

Niektóre z nich oferują również zamawianie odbitek online, wtedy nie musimy nawet wychodzić z domu, wystarczy wybrać interesujące nas zdjęcia i przekazać je do wyspecjalizowanej firmy, a następnie już tylko czekać aż listonosz przyniesie nam gotowe zdjęcia. Jednak nie zawsze jest to dobry wybór, często zdarzają się bowiem sytuacje, w których lepiej by było, gdybyśmy mieli możliwość przygotowania takich odbitek w domu.

Przykłady? Ależ oczywiście.

Po pierwsze, tak naprawdę każda maszyna do wywoływania zdjęć ma inne parametry - inny profil odwzorowywania barw, inne ograniczenia jeśli chodzi o obcinanie zdjęć, druk na różnych rodzajach papieru, dostarczanych przez różne firmy i wiele innych. W rezultacie, za każdym razem gdy zamawiamy odbitki nie wiemy dokładnie jak będą wyglądały zdjęcia które otrzymamy na podstawie przesłanych plików. A jeśli okaże się, że np. zdjęcia wyszły zbyt ciemne to możemy mieć problem z reklamacją tak wykonanej usługi, a nawet jeśli będziemy mieli szczęście i reklamacja zostanie uznana, to nie wiemy czy następny wydruk będzie lepszy. No i oczywiście musimy poświęcać kolejne dni czekając na nową wersję naszych odbitek. Innym powodem dla którego warto mieć możliwość samodzielnego wydruku zdjęć w domu jest kwestia tego co jest na tych zdjęciach. Niektóre z naszych zdjęć mogą przecież być z kategorii tych, których nie chcielibyśmy kiedyś oglądać w internecie. Dlatego drukarka fotograficzna to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Papier fotograficzny do drukarki https://www.tetenal.com.pl/ds-rx1-media-kit-10x15.html jest dość tani, więc finanse nie powinny być ograniczeniem. Do tego dochodzi wygoda i uzskanie zdjęć bez czekania.