Nowości
  • Fotoksiążka – więcej, niż zwykła pamiątka

    Wróciłeś z cudownych wakacji. Wszystko, co chciałeś uwieczniłeś na zdjęciach – teraz musisz tylko wymyślić, jak będziesz je przechowywał. Na dysku komputera? Niby jest to praktyczne rozwiązanie, ale czasem masz ochotę wrócić do tych chwil w miękkim fotelu, a nie przed monitorem.

Wizyt:
Dzisiaj: 4Wszystkich: 79586

Animal care dogs

Różny punkt widzenia » Animal care dogs

Oglądając reklamy środków myjących przeznaczonych dla psów lub filmy instruktażowe w Internecie odnosimy wrażenie, że mycie psa to radosny moment dla  obojga.  Widok radosnego i spokojnego psa  oraz  zadowolonego pana zachęca do podjęcia samodzielnego umycia psa. Niestety często sytuacja wygląda zupełnie inaczej i bardzo szybko przekonujemy się, że nie potrafimy zapanować nad reakcjami psa w kąpieli a dodatkowo nasz pupil zaczyna nerwowo reagować na wszelkie próby związane z przygotowaniem do kąpieli. Należy pamiętać, że brud i zapach nie przeszkadza psu, tylko nam. Dlatego chętnie podejmie walkę, by tylko uciec od wanny pełnej piany.


Pamiętajmy, że   pierwsze doświadczenia wyniesiona z pierwszej próby kąpieli rzutują na zachowanie psa w trakcie następnych kąpieli. Dlatego przed przystąpieniem do pierwszej kąpieli, warto poświęcić czas swojemu czworonogowi  i stopniowo zapoznawać go z nową sytuacją. Początkowo zapoznajemy psa z miejscem kąpieli, by pomóc w adaptacji, potem  przenosimy jego zabawki i  bawimy się z pupilem w wannie. Zawsze nagradzamy jego poprawne zachowanie smakołykiem. Postępując w ten sposób uczymy psa pozytywnych emocji związanych z miejscem. Dopiero, wtedy możemy przystąpić do oswajania psa z ciepłą wodą (nigdy gorącą !). W trakcie wszystkich prób chwalmy swojego psa i okazujmy mu uczucia. Jeżeli pies zaakceptował wszystkie dotychczasowe kroki , możemy przystąpić do właściwej kąpieli.

 
Mając na uwadze szczenięta, które nie mają  złych doświadczeń z wodą, bardzo ważna jest pierwsza kąpiel. Jeżeli pies zostanie dobrze przygotowanych do kąpieli, w późniejszym etapie nie będziemy mieć żadnych problemów w czasie pielęgnacji.

Inna polecana strona: kalendarz ze świętami