Nowości
  • Fotoksiążka – więcej, niż zwykła pamiątka

    Wróciłeś z cudownych wakacji. Wszystko, co chciałeś uwieczniłeś na zdjęciach – teraz musisz tylko wymyślić, jak będziesz je przechowywał. Na dysku komputera? Niby jest to praktyczne rozwiązanie, ale czasem masz ochotę wrócić do tych chwil w miękkim fotelu, a nie przed monitorem.

Wizyt:
Dzisiaj: 88Wszystkich: 62007

Jak wybrać ciasta ślubne?

Fotoksiążka - strona główna » Idealny prezent ślubny » Jak wybrać ciasta ślubne?

Wybór najlepszego tortu weselnego zależy od Waszych upodobań, tematu ślubu i budżetu. Na temat fotoksiążek ślubnych informacje znajdziesz na stronie fotoksiążka program - źródło: darmowy program do fotoksiążek

 

Wracając do tematu wypieków zapytaj cukiernika, czy sam dostarczy tort. Będzie to bowiem dla Was o wiele łatwiejsze rozwiązanie. Ponadto odpowiedzialność za bezpieczne dostarczenie tortu spoczywa w ten sposób na cukierniku. Również zapytaj, czy koszt dostawy wliczony jest już w cenę tortu, czy też jest dodatkowo naliczany. To bowiem ważny czynnik dla Waszego budżetu.

 

Prawdziwe kwiaty mogą być wyjątkowymi dekoracjami dla Waszego ciasta. Nie wymagają też takiej żmudnej pracy, a więc są i mniej kosztowne, niż sztuczne dekoracje. Możecie nawet później wykorzystać kwiaty do ułożenia jakiejś dekoracji. Upewnijcie się też, że nie są toksyczne (niektóre róże mogą mieć pozostałości pestycydów). Nasturcje można nawet jeść. Do tortu można dodać też świeże jagody i owoce. Ciasta biszkoptowe są łatwe do zrobienia i nie są tak kosztowne. Przewóz ciasta jest sprawą najwyższej wagi. Upewnijcie się, że został zorganizowany bardzo bezpieczny transport, aby ciasto zostało dostarczone w jednym kawałku do sali weselnej. Pamiętajcie o przekazaniu komuś innemu tego zadania, np. cukiernikowi. Nie dodawajcie go natomiast do swojej osobistej listy. W ten sposób unikniecie niepotrzebnego stresu. Planujcie z dużym wyprzedzeniem. Chyba, że macie już gotowy pomysł na to jaki rodzaj ciasta chcecie. W innym przypadku będziecie potrzebowali trochę czasu, aby rozejrzeć się wśród opcji, a także, by zarezerwować cukiernika.

Powinniście się też zastanowić ile środków finansowych możecie przeznaczyć na ten cel. Możecie też potrzebować trochę czasu na znalezienie  specjalnych elementów dekoracyjnych. Więc należy dać sobie trochę czasu na zaplanowanie. Należy też pamiętać, że cukiernicy mogą mieć więcej zamówień w sezonie letnim, więc nie zostawiaj rezerwacji na ostatnią chwilę, jeśli planujesz ślub w wyznaczonym czasie.