Gra jednoosobowa czy wieloosobowa?

Gra jednoosobowa czy wieloosobowa? Graj wpływy zastępcy zakrętów i chociaż zachowanych dokumentów nie opisuje, kto ma ruszyć pierwsza wydaje się naturalne, że napastnik będzie to zrobić (w końcu król jest obrona przed atakiem). Król ma także naturalną przewagę w grze i daje atakującemu pierwszy krok w pewien sposób do zmniejszenia tego.

Wszystkie elementy przenieść prostopadle (tj przodu lub do tyłu, podobnie jak wieża w szachy). Mogą poruszać się o dowolną liczbę pól, ale nie można przeskoczyć kolejny kawałek i plac przeniósł się należy również wolne.

Każdy człowiek (inne niż król) mogą być przechwytywane przez jest umieszczony pomiędzy dwoma przeciwnikami (czyli gdy dwóch mężczyzn przeciwnika zajmują sąsiednie kwadraty w prostej linii z nią). Niektóre warianty gry pozwalają kawałki przenieść na kwadraty pomiędzy przeciwnymi mężczyzn bez schwytany, ale inni nie pozwalają na to. Nie jest też jasne, czy król mogą uczestniczyć w połowach; choć gra jest bardziej nawet jeśli ta forma pozyskiwania jest niedozwolone. Ponadto, jak innymi elementami oprócz króla może zajmować centralną kwadrat może być możliwe, aby wykorzystać jako dodatkowe człowieka i kawałki mogą zostać wychwycone przez zaciśnięcie przeciwny.

boku króla wygrywa jeśli król osiągnie brzeg i król wygrywa także domyślnie, jeśli napastnicy są w dół do trzech lub mniej mężczyzn. Atakujący może wygrać tylko poprzez przechwytywanie króla; otaczające go ze wszystkich czterech stron przez swoich mężczyzn. Jednak wariant oparty na gwyddbwyll pozwoliłoby atakujący wygra, jeśli wszyscy książęta króla (obrońców) zostały usunięte z planszy.

Nie powinno być wystarczająco dużo informacji tutaj, aby ponownie utworzyć gry, ale jeśli potrzebują Państwo więcej informacji i zdjęcia, korzystając z łączy poniżej:

Dyfed Lloyd Evans jest twórcą strony Celtnet Celtic Informacyjnego, gdzie można dowiedzieć się o celtyckich bogów i starożytnych tekstów celtyckich.Możesz również dowiedzieć się więcej na temat tych gier na swoich stronach Tallfwrdd Informacyjnych. Można także wziąć udział w forach dyskusyjnych Celtnet celtyckich.

Artykuł dzięki: