Gry jednoosobowe z opcja co-op

Gry jednoosobowe z opcja co-op

Jak skonfigurować szachownicy

Oczywiście wiedząc jak skonfigurować szachownicy jest koniecznością, jeśli chcesz grać w szachy. Dobrą wiadomością jest to, że to całkiem łatwe do zapamiętania, gdy robisz to kilka razy. Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, jest to, że szachownica składa się z obu ośmiu wierszach i ośmiu kolumnach, które kończy się co 64 ogółem kwadraty. Jak widać, kwadraty są na przemian kolory pomiędzy światłem a ciemnością.

Podczas konfigurowania płytę, należy upewnić się, że światło (lub białe) kwadrat jest na samym dole na skrajnej dolnej prawej stronie dla obu graczy po obu stronach. Prawdopodobnie można powiedzieć, że to działa dla obu graczy raz masz pokładzie właściwą drogę.

Podczas ustawiania kawałki, zacznij rogach. A wie przechodzi na każdym z czterech narożników. Rycerze są umieszczone na gawrony, a następnie biskupów obok nich. Queens są zawsze umieszczane na placu o tej samej barwy (czyli królowa biały lub światło będzie kończyć się na białym lub jasnym kolorowym kwadratem (w zależności od tego, co twoja płyta wygląda), a ciemny pójdzie na ciemnym placu.

Królowie przejść obok królowych, a następnie przejść pionki przed wszystkie inne kawałki.

Gry jednoosobowe z opcja co-op

Wszystkie z tych zasad są niezbędne. Gdy pojawi się je w dół, można cieszyć się gra wyboru.

Tak wiesz trochę więcej o każdym kawałku i jak się poruszają też:

Rook – To może poruszać się do przodu, do tyłu, w lewo iw prawo – tak jak wiele miejsca jak to konieczne – dopóki nie przeskakuje kolejny kawałek.

Knight – Jedynym elementem, który może skakać inne szachy, ten może poruszać się o 2 pola do przodu, do tyłu, w lewo lub w prawo, a następnie również jedno miejsce w lewo lub w prawo (to zawsze kończy się dokonanie „L” kształt).

Biskupi – Mogą poruszać się po przekątnej, o ile nie są one skoki innych sztuk.

Gry jednoosobowe z opcja co-op

Queen – To może poruszać się tak wiele elementów jak chce – ukośnie, pionowo lub poziomo – tak długo, jak nie skacze innych sztuk.

Kings – można przesunąć o jedno pole w czasie, albo po przekątnej, do przodu, do tyłu, w lewo lub w prawo.

Pionki – można przesunąć do przodu o 2 pola dla pierwszego ruchu, a następnie tylko jeden kwadrat w czasie trwania meczu.

Chad Chesterson końcu stał się Chessm aster o cztery długie lata, a on teraz jest pasjonatem uczenie ludzi, jak grać w szachy.

Odwiedź jego stronę w HowToWinChess.com.

Artykuł dzięki: