Czy historyczne gry strategiczne to wartosciowe produkcje dla ucznia?

Czy historyczne gry strategiczne to wartosciowe produkcje dla ucznia? Król może być również zrobione na skraju planszy zaledwie trzech przeciwstawnych elementów. Co oznacza, że ??jeśli napastnicy są w dół do tylko dwóch mężczyzn z boku króla zdobył domyślnie.

W przeciwieństwie do tego, Tallfwrdd (dosłownie peg-board [choć nazwa może również pochodzić z tafl „wyrzucić”, odnosząc się do matrycy, z którymi zarząd jest odtwarzany]) jest znany ze źródeł historycznych.kuchnie, meble na wymiar – Tarnów Jest to opisane w Cyfrraith Hywel DDA (prawom Hywel DDA), który określa wartość towlbwrdd które mają być dostarczone do różnych członków dworu królewskiego (i które nie mogą ani sprzedać, ani oddać), jak również wartości towlbwrdd króla; ten ostatni „jest wart sześć wynik pensów, a jest dzielona w następujący sposób: sześćdziesiąt groszy do białego sił i … trzydzieści groszy dla króla i … trzy pensy i trzy Farthings dla każdego człowieka”. Co wydaje się sugerować, że gra była grana z królem i ośmiu książąt ” lub ‚obrońców „przeciw” atakujących „szesnastu.

Czy historyczne gry strategiczne to wartosciowe produkcje dla ucznia?

Bardziej szczegółowe informacje podano w 1587 rękopisu Robert ap Ifan w Walii elżbietańskiego, który dostarcza nam szkic ” towlbwrdd pokładzie jako kwadrat 11×11. oraz opis konfiguracji i sztuce, która jest niestety niezgodne z poprzedniej informacji, że umieszcza króla i dwunastu ludzi przed dwudziestu czterech mężczyzn (choć przynajmniej jest konsekwentny w równoważeniu King przeciwko połowie przeciwległych mężczyzn. ) połączenia instalacji do króla, aby być umieszczone w środku planszy ze swoich ludzi na placach najbliższej mu i przeciwstawnych mężczyzn w środku każdego boku, niejednoznaczny opis w najlepsze.

Czy historyczne gry strategiczne to wartosciowe produkcje dla ucznia?

Ta obecna interpretacja deska 11×11 z centralnym króla otoczony dwunastu książąt i obrońców. Każda strona tablicy zaczyna się od sześciu niebieskich atakujących, dając ogółem 24. Na centralnym placu jest ważne, ponieważ może być zajmowane tylko przez króla, jednak pozostałe elementy można ją przekroczyć, tak długo, jak to jest puste.
Artykuł dzięki: http://andrzejburak.com.pl/