|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Audyt efektywności energetycznej

Audyt efektywności energetycznej – po co się go robi?
Audyt efektywności energetycznej nie jest obowiązkowy, natomiast przydaje się w przypadku, gdy dana instytucja chce starać się o tzw. białe certyfikaty lub uzyskać dofinansowanie. Jednak czym taki audyt w ogóle jest i co ma na celu jego przeprowadzenie?

Audyt ma na celu poprawę efektywności energetycznej w firmie. Co to znaczy? Na przykład sprawdzenie możliwości pomagających zaoszczędzić prąd. W trakcie przeprowadzania takiego audytu sprawdza się stan techniczny budynku, firmowych urządzeń oraz instalacji – na tej podstawie dokonuje się pomiaru zużycia energii. Po zrobieniu pomiarów przeprowadzający audyt przygotowuje raport z możliwościami zmian, które można wdrożyć w przedsiębiorstwie. Mogą one obejmować przeprowadzenie niezbędnych remontów, wymianę urządzeń na bardziej energooszczędne, zainwestowanie w OZE i tak dalej. Dużo zależy od wielkości zakładu, ponieważ nie w każdym z przedsiębiorstw da się przeprowadzić radykalne zmiany.

Przeprowadzony audyt efektywności energetycznej potwierdza, że przedsiębiorca planuje zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla w swoim zakładzie. Dzięki temu można uzyskać dotacje niezbędne do spełnienia tych założeń.

audyt-efektywnosci-energetycznej

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Przeprowadzki zagraniczne Warszawa

    Przeprowadzki zagraniczne Warszawa

    Przeprowadzka zagraniczna to poważne wyzwanie, które wymaga wielu przygotowań i odpowiedniego planowania. Warszawa jest jednym z największych miast w Polsce i jednym z najlepszych miejsc do życia, dlatego wiele osób decyduje się na przeprowadzkę z innych krajów. Aby przeprowadzka była udana, należy zacząć od znalezienia odpowiedniej firmy, która zajmie się całym procesem. Profesjonalne przedsiębiorstwa oferują

  • Szamba ekologiczne Katowice

    Szamba ekologiczne Katowice

    Szamba ekologiczne w Katowicach to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że ich szambo jest bezpieczne dla środowiska. Te specjalne zbiorniki na ścieki są projektowane tak, aby zapobiegać wyciekom i umożliwiać filtrowanie i oczyszczanie ścieków, zanim zostaną one wyprowadzone do gruntu lub rzek. Szamba ekologiczne są wyposażone w specjalne systemy filtracyjne, takie jak filtry