|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Audyt efektywności energetycznej

Audyt efektywności energetycznej – po co się go robi?
Audyt efektywności energetycznej nie jest obowiązkowy, natomiast przydaje się w przypadku, gdy dana instytucja chce starać się o tzw. białe certyfikaty lub uzyskać dofinansowanie. Jednak czym taki audyt w ogóle jest i co ma na celu jego przeprowadzenie?

Audyt ma na celu poprawę efektywności energetycznej w firmie. Co to znaczy? Na przykład sprawdzenie możliwości pomagających zaoszczędzić prąd. W trakcie przeprowadzania takiego audytu sprawdza się stan techniczny budynku, firmowych urządzeń oraz instalacji – na tej podstawie dokonuje się pomiaru zużycia energii. Po zrobieniu pomiarów przeprowadzający audyt przygotowuje raport z możliwościami zmian, które można wdrożyć w przedsiębiorstwie. Mogą one obejmować przeprowadzenie niezbędnych remontów, wymianę urządzeń na bardziej energooszczędne, zainwestowanie w OZE i tak dalej. Dużo zależy od wielkości zakładu, ponieważ nie w każdym z przedsiębiorstw da się przeprowadzić radykalne zmiany.

Przeprowadzony audyt efektywności energetycznej potwierdza, że przedsiębiorca planuje zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla w swoim zakładzie. Dzięki temu można uzyskać dotacje niezbędne do spełnienia tych założeń.

audyt-efektywnosci-energetycznej

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Tulejowanie maszyn budowlanych

    Tulejowanie maszyn budowlanych

    Jakie zalety ma tulejowanie maszyn budowlanych? Tulejowanie maszyn budowlanych ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na tego typu zabieg. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że to właśnie dzięki systematycznemu tulejowaniu można znacząco wydłużyć eksploatację maszyn i ograniczyć ryzyko mniej lub bardziej poważnych awarii. Jak łatwo się domyślić tulejowanie

  • Tulejowanie koparki

    Tulejowanie koparki

    Tulejowanie koparki Koparki to niezwykle ważne urządzenia, dzięki którym możliwe jest wykonywanie wielu istotnych prac budowlanych. Po pewnym czasie mogą one jednak obniżyć wydajność swojej pracy, a pogorszenie stanu naszego sprzętu może być sygnałem, że dzieje się z nim coś złego. Szczególnie narażone na zniszczenia są tuleje, które chronią wewnętrzne elementy koparki przed zniszczeniem. Są