|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Dalie kiedy sadzić?

Sadzenie dalii
Dalie kiedy sadzić? Najlepszym okresem na sadzenie dalii jest druga połowa maja. Mamy wtedy gwarancję, że kwiaty pięknie zakwitną pod koniec lata.
Jak sadzić dalie w gruncie? Przez ostatnie kilka miesięcy karpy dalii, które składają się z kilku lub kilkunastu bulw, spędzały w przechowalni w temperaturze 5 do 8°C w oczekiwaniu na nowy sezon. W drugiej połowie maja powinno się je zasadzić, ponieważ przymrozki majowe minęły i temperatura jest wystarczająca, aby posadzić dalie. Pierwsze pędy zaczną wychodzić z ziemi po okresie dziesięciu do czternastu dni.
Jak sadzić dalie w doniczkach? Można już sadzić na początku maja, ale koniecznie muszą być wnoszone do domów, jak będą w nocy przymrozki, ponieważ rośliny te są bardzo wrażliwe na chłód.
Dalie sadzi się poprzez wykopanie dołu o głębokości minimum czterdziestu centymetrów, a następnie wypełnienie tego dołu żyznym i przepuszczalnym podłożem. Jeżeli gleba w ogrodzie jest słaba, można zastosować wtedy uniwersalne podłoże ogrodnicze lub wymieszać glebę z liśćmi bądź kompostem. Następnie trzeba wykopać mały dołek o głębokości od pięciu do siedmiu centymetrów i posadzić w nich bulwy pamiętając o odległości co 25 centymetrów dla niskich odmian i co 40 centymetrów dla wysokich odmian. Następnie należy przysypać je warstwą pięciu centymetrów ziemi oraz lekko ugnieść, aby wytworzyło się lekkie zagłębienie i na końcu podlać, żeby osiadło.

dalie-kiedy-sadzic

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Przeprowadzki zagraniczne Warszawa

    Przeprowadzki zagraniczne Warszawa

    Przeprowadzka zagraniczna to poważne wyzwanie, które wymaga wielu przygotowań i odpowiedniego planowania. Warszawa jest jednym z największych miast w Polsce i jednym z najlepszych miejsc do życia, dlatego wiele osób decyduje się na przeprowadzkę z innych krajów. Aby przeprowadzka była udana, należy zacząć od znalezienia odpowiedniej firmy, która zajmie się całym procesem. Profesjonalne przedsiębiorstwa oferują

  • Szamba ekologiczne Katowice

    Szamba ekologiczne Katowice

    Szamba ekologiczne w Katowicach to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że ich szambo jest bezpieczne dla środowiska. Te specjalne zbiorniki na ścieki są projektowane tak, aby zapobiegać wyciekom i umożliwiać filtrowanie i oczyszczanie ścieków, zanim zostaną one wyprowadzone do gruntu lub rzek. Szamba ekologiczne są wyposażone w specjalne systemy filtracyjne, takie jak filtry