|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Dalie kiedy sadzić?

Sadzenie dalii
Dalie kiedy sadzić? Najlepszym okresem na sadzenie dalii jest druga połowa maja. Mamy wtedy gwarancję, że kwiaty pięknie zakwitną pod koniec lata.
Jak sadzić dalie w gruncie? Przez ostatnie kilka miesięcy karpy dalii, które składają się z kilku lub kilkunastu bulw, spędzały w przechowalni w temperaturze 5 do 8°C w oczekiwaniu na nowy sezon. W drugiej połowie maja powinno się je zasadzić, ponieważ przymrozki majowe minęły i temperatura jest wystarczająca, aby posadzić dalie. Pierwsze pędy zaczną wychodzić z ziemi po okresie dziesięciu do czternastu dni.
Jak sadzić dalie w doniczkach? Można już sadzić na początku maja, ale koniecznie muszą być wnoszone do domów, jak będą w nocy przymrozki, ponieważ rośliny te są bardzo wrażliwe na chłód.
Dalie sadzi się poprzez wykopanie dołu o głębokości minimum czterdziestu centymetrów, a następnie wypełnienie tego dołu żyznym i przepuszczalnym podłożem. Jeżeli gleba w ogrodzie jest słaba, można zastosować wtedy uniwersalne podłoże ogrodnicze lub wymieszać glebę z liśćmi bądź kompostem. Następnie trzeba wykopać mały dołek o głębokości od pięciu do siedmiu centymetrów i posadzić w nich bulwy pamiętając o odległości co 25 centymetrów dla niskich odmian i co 40 centymetrów dla wysokich odmian. Następnie należy przysypać je warstwą pięciu centymetrów ziemi oraz lekko ugnieść, aby wytworzyło się lekkie zagłębienie i na końcu podlać, żeby osiadło.

dalie-kiedy-sadzic

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Tulejowanie maszyn budowlanych

    Tulejowanie maszyn budowlanych

    Jakie zalety ma tulejowanie maszyn budowlanych? Tulejowanie maszyn budowlanych ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na tego typu zabieg. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że to właśnie dzięki systematycznemu tulejowaniu można znacząco wydłużyć eksploatację maszyn i ograniczyć ryzyko mniej lub bardziej poważnych awarii. Jak łatwo się domyślić tulejowanie

  • Tulejowanie koparki

    Tulejowanie koparki

    Tulejowanie koparki Koparki to niezwykle ważne urządzenia, dzięki którym możliwe jest wykonywanie wielu istotnych prac budowlanych. Po pewnym czasie mogą one jednak obniżyć wydajność swojej pracy, a pogorszenie stanu naszego sprzętu może być sygnałem, że dzieje się z nim coś złego. Szczególnie narażone na zniszczenia są tuleje, które chronią wewnętrzne elementy koparki przed zniszczeniem. Są