|  | 

Przeprowadzki

Nowoczesne biurka ze szklanym blatem

Szkło jest bardzo atrakcyjnym wizualnie surowcem, który pozwala nadać wnętrzu nowej jakości. Wprowadza atmosferę czystości, schludności, ale i nieco oziębia pomieszczenie, przez co wydaje się być ono bardziej nowoczesne i eleganckie. Świetnie prezentuje się w blatach biurek – tylko czy jest to praktyczne rozwiązanie?

Czy szkło w blacie to dobry pomysł?

Przede wszystkim należy pamiętać, że szkło stosowane do wyrobu mebli ma bardzo wysoką odporność na zarysowania i ewentualne stłuczenia – jest bardzo bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Nie będzie dobrym wyborem w pokoju małego dziecka lub nastolatka, ale już do poważnego gabinetu dorosłej osoby – jak najbardziej. Blaty ze szkła są bardzo łatwe w pielęgnacji – można do nich używać płynu do mycia szyb, który szybko rozprawia się ze smugami i pozostawia powierzchnię idealnie lśniącą. Jeśli mimo to nie jesteś przekonany do błyszczącej powierzchni blatu – postaw na szkło matowe, które prezentuje się również pięknie, ale jest nieco mniej kłopotliwe w utrzymaniu.

Jakie biurko ze szklanym blatem warto wybrać?

Większość modeli biurek dostępnych na biurka.pl to egzemplarze w stylu nowoczesnym – bo do takich najbardziej pasuje szkło. Można jednak wśród nich znaleźć takie meble, które kojarzą się ze stylem skandynawskim – posiadają wstawki z drewna lub płyty meblowej. Szklane modele dają naprawdę duże pole do popisu jeśli chodzi o nowoczesną stylistykę i mogą być użyte w niemal każdym wnętrzu – skandynawskim, minimalistycznym, czy industrialnym. Biurka szklane idealnie pasują do gabinetów urządzonych w surowym, minimalistycznym stylu, gdzie ciemne kolory przegryzają się efektownie z chłodem szkła i metalu. W takich wnętrzach zmysły stają się bardziej wyostrzone, a umysł pracuje na wysokich obrotach, ponieważ nie jest rozpraszany różnymi detalami wystroju. Urządzając pokój lub kącik do pracy z biurkiem szklanym dobrze jest zadbać mimo wszystko o nieco cieplejsze akcenty wystroju – na przykład doniczki z kwiatami czy paprotkami. Są one doskonałe do pokoju, który na sprzyjać pracy umysłowej.

nowoczesne-biurka-ze-szklanym-blatem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Designerskie lustra do łazienki

    Designerskie lustra do łazienki

    Designerskie lustra do łazienki to niezwykle ważne elementy wyposażenia, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Przede wszystkim służą do wyglądu i odbijania światła, co pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia i dodanie mu blasku. Lustra również umożliwiają codzienną pielęgnację i stylizację. Wybierając lustro do łazienki, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Po pierwsze, jego rozmiar powinien

  • Rustykalne wnętrza

    Rustykalne wnętrza

    Styl rustykalny to swego rodzaju kontakt z naturą, swojskością i ze wszystkim co kojarzy nam się ze wsią, przyrodą i szeroko pojętymi walorami ziemskimi. Styl ten jest bezpretensjonalny i pełen prostoty, wprowadzając do wnętrza ciepło i nastrój sielanki wiejskiej chaty lub cichego i spokojnego dworku. W takich aranżacjach królują ekologiczne materiały jak drewno, kamień i